شرایط مهاجرت به اسپانیا

در این قسمت با فرهنگ و شیوه زندگی مردم اسپانیا آشنا میشویم و در قسمت بعدی شرایط زندگی در این کشور را بررسی میکنیم همچنین شرایط کاری و هزینه های زندگی وسایر قوانین این کشور را به شما توضیح میدهیم و در بخش آخر مشکلات و سختی های زندگی در این کشور را برای شما شرح میدهیم.
بخش اول:موقعیت جغرافیایی اسپانیا:
این کشور در جنوب غربی اروپا میباشد که از شمال به فرانسه از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق همسایگان این کشور هستند.اندکی از جنوب و شرق این کشور در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارد.این کشور آب و هوای متفاوتی نسبت به سایر کشوهای اروپایی دارد.بخشهای مرکزی و جنوب این کشور کاملا مدیترانه ای است اما شمال این کشور آب و هوای معتدل دارد.بهترین زمان برای سفر به اسپانیا بهار و پاییز است.
این کشور تقریبا 47 ملیون نفر جمعیت دارد که 6 میلیون نفر در مادرید و 5 میلیون نفر در بارسلونا ساکن هستند.این کشور ششمین کشور پر جمعیت اروپا میباشد. حدود 406میلیون نفد در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.زبان مردم این کشور با زبان مردم ایالت کاتالونیا متفاوت است. مردم ایالت کاتالونیا به زبان باسک و گالیسیا صحبت می کنند.شاید بتوان گقت این مردم شاد ترین مردم دنیا می باشندامید به زندگی مردم این کشور 82 سال است که در دنیا رتبه 4 را دارد.
طبق آمار مذهب 70٪ مردم این کشور کاتولیک است اما تنها 14 درصد آنها یکشنبه ها به کلیسا می روند.چین 45 و ایتالیا با 49 مکان ثبت شده در یونسکو بالا تر از اسپانیا قرار دارند این کشور سالانه به طور میانگین60 میلیون توریست دارد که بهد از فرانسه و آمریکا در رتبه سوم قرار دارد.
بخش دوم: شرایط زندگی در اسپانیا
اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان می باشد و از نظر کیفیت زندگی در سالهای اخیر جزو 10 کشور برتر دنیا می باشد.اقتصاد این کشور بیشتر بر انجام امور خدماتی می باشد و بعد از آن توریسم.صنعت، انرژی، مسکن و کشاورزی بعنوان بخش اصلی اقتصاد این کشور بشمار می آید.
شرایط کاری:
بیشتر افراد جهت تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.طبق گزارشها در سالهای اخیر با اخذ سیاستهای درست اقتصادی در این کشور شرایط مناسب کاری بوجود آمده.بویژه اگر شما در زمینه توریست فعالیت میکنید یا اگر آشپز ماهری هستید کار در اسپانیا را جدی بگیرید.اما اگر دنبال شغل معمولی یا سطح پایینی هستید بدانید شانس زیادی ندارید چون این دسته از مشاغل بیشتر مردم را شامل می شود که مردم خود این کشور در اولویت هستند.پس حتما به خاطر داشته باشید قبل از تصمیم برای زندگی در اسپانیا حتما حرفه یا هنری بلد باشید.
گردشگری-محصولات مرتبط با انرژی-نساجی-واردات زعفران- کشاورزی و مشاغل مربوط به IT از مشاغل خیلی خوب در این کشور هستند.لازم به ذکر است اسپانیا از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تولید انرژی های تجدید پذیر است.اما با توجه به این مطالب درصد قابل توجهی از جوانان این کشور بیکار هستند.
بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی:
شهر مادرید و بارسلونا دو قدرت تجاری و بازرگانی اسپانیا می باشند و با توجه به شرایط فعلی دیگر شهرهای این کشور زیاد مناسب ایرانیها نمیباشد.شهر مادرید مهم ترین مرکز هنری، سیاسی و فرهنگی ودارای میادین ساختمانها و خیابانهای زیبایی است.همچنین بارسلونا از لحاظ فرهنگی و بازرگانی و صنعتی از شهرهای بسیار خوب اسپانیا است.
قبل از اقدام به مهاجرت به اسپانیا در نظر داشته باشید که فرزند شما آینده شغلی خوبی ندارد زیرا اولیت استخدام با افراد اسپانیایی می باشد.
بهداشت و درمان:
بهداشت و درمان در این کشور تقریبا با استاندارد سایر کشورهای مدرن اروپا نزدیک است. اما متاسفانه این کشور هیچ برنامه ای برای پشتیبانی از افراد سالخورده ندارد.
مشکلات زندگی در اسپانیا:
شرایط زندگی در این کشور باکشورهای دیگر اروپایی متفاوت میباشد.دستمزد ها در این کشور پایین تر از کشورهایی نظیز فرانسه، آلمان و…. است.وهزینه ها نیز زیاد می باشد.
جالب است بدانید که تنها 50% مردم این کشور دارای مدرک دیپلم هستند و میانگین افراد تحصیل کرده در این کشور بسیار پایین تراز سایر کشورهای اروپایی میباشد.
در کل مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند. آب و هوای این کشور بی نظیر است و مناظر دیدنی آن و سبک زندگی مردمش، آرامش و شادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
شما می‌توانید شگفت انگیزترین زندگی را در اسپانیا تجربه کنید، به شرطی که از لحاظ مالی تأمین باشید. ما می‌توانیم به شما در انجام این پروسه کمک کنیم.
اگر پیشنهاد شغلی خوبی دارید، باز هم نیاز است شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا را بررسی کنید. اختلاف طبقاتی بین شهرهای اسپانیا زیاد است.
تنها با دانستن زبان انگلیسی، در اسپانیا کار پیدا نمی کنید. مردم اسپانیا برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی معمولاً فقط زبان خود را می‌فهمند.