ویزای توریستی

یکی از رایج ترین ویزاها ویزای توریستی میباشد که برای مدت محدود در کشور مقصد صادر میشود.این نوع ویزا صرفا جهت تفریح و یا دیدار با آشنایان در کشورهای خارجی صادر می شود.
صدور ویزای توریستی:
مراجعه به صورت حضوری که یکی از متداول ترین روشها در همه جای دنیا می باشد. بدین صورت که شخص متقاضی میبایست درخواست خود را به سفارت ارائه دهند .سپس در وقت تعیین شده با در دست داشتن مدارک به محل سفارت مراجعه کرده و سایر مراحل مانند تحویل مدارک، پرداخت هزینه صدور ویزا و… را انجام می‌دهد.
این ویزاها بصورت یکبار ورود یا سینگل صادر میشوند که به وسیله آن شخص متقاضی فقط در زمان اعتبار ویزا میتواند در آن کشور اقامت داشته باشد.برایمثال ویزای توریستی در کشورهای شنگن 90روز در امارات 14 روز و….درنظر داشته باشید که اقامت شما حتی یک روز بیشتر از موعد ویزای شما غیر قانونی میباشد.
این نوع ویزا فقط محدود به گردشگری یا دیدار با دوستان و آشنایان در خارج از کشور میباشند و شخص مجاز به تحصیل یا کار بوسیله آن نمیباشد.
مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی:
پاسپورت دارای اعتبار
اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
عکس
رزرو بلیط هواپیما و هتل
اسناد تمکن مالی.
نکته جالب در مورد شنگن اینجاست که در سال 85 میلادی شهر کوچکی بنام شنگن در کشور لوکزامبورک میزبان سران 5 کشور اروپایی بود و در آنجا اولین گام برای اروپای بدون برداشته شد و معاهده شنگن به امضا رسید. چند سال بعد با توجه به این معاهده نقاط کنترل مرزی هفت کشور برداشته شد و در حال حاظر به 26 کشور رسیده است.